top of page
Ağ Kablosu Teknisyeni

Güvenlik Çözümleri

Güvenlik Çözümleri

Kurumların en önemli öz kaynakları arasında bulunan “verinin” ve “bilginin” hangi formda olursa olsun korunması zorunludur. Bu kıymetli kaynağın korunamaması sadece maddi kayıplara yol açmakla kalmayıp, telafisi uzun yıllar sürebilen ve sonuçları tam olarak öngörülemeyen itibar kayıplarına da sebep olabilir. Yapılan yatırımların bu tip zaaflardan dolayı zarar görmesini engellenmek için veri ve bilgi güvenliğinin bir bütün olarak düşünülmesi gerekir.

Kurumların uygunluk, uyumluluk ve standardizasyonun bir gereği olarak, faaliyet gösterdikleri sektörlere ve güvenlik gereksinimlerine göre birtakım güvenlik standartlarına uymaları gerekir.

Haliç Bilişim güvenlik çözümleri konusundaki kapsamlı ürün bilgisi, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve uzman ekibiyle kurumsal müşterilerine uçtan uca güvenlik danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.

Adsız tasarım - 2022-02-12T200926.654.png
Ağ Güvenliği

Ağ Güvenliği çözümlerimiz ile ağları ve ağdan erişilebilen kaynakları, sahte kimlikler, yetkisiz erişim, kötüye kullanım, değiştirilme ve servis reddedilmesi tehditlerine karşı; izleme, önlem alma, tespit etme ve cevap verme boyutları ile güvence altına alıyor, bu sayede kurumların hassas verilerinin mevcut güvenlik seviyesini arttırıyor, gelişme ve genişlemelerine yardımcı oluyoruz.

Veri Güvenliği​

Veri Güvenliği alanında, müşterilerimizin dijital verilerinin güvenliği için, kritik 3 ana unsur olan, verinin gizliliği, bütünlüğü ve kullanılabilirliğini esas alarak, kurumların tüm veri yaşam döngüsü evrelerinde gerekli güvenlik çözümlerini sağlıyoruz.

Uygulama Güvenliği

Uygulama Güvenliği alanında, kurumların kritik web uygulamalarının güvenliğini sağlıyoruz ve kurum bünyesinde ya da dışarıdan geliştirilmeye devam edilen uygulamalarda, geliştirme ortamlarına entegre çalışarak, güvenli uygulama/kod geliştirmelerini desteklerken, kod geliştiren ekiplerin de eğitilmesine yönelik çözümleri ve danışmanlıkları sunuyoruz.

Uç Nokta Güvenliği

Uç nokta güvenliği, bağlı cihazlar aracılığıyla uç noktaların veya ağınıza giriş noktalarının korunmasını sağlar. Bu, güvenlik tehditleri için bir saldırı yolu oluşturan dizüstü bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları ve diğer kablosuz cihazları içerir.

Günümüzün uç nokta koruması, yalnızca virüsten koruma yazılımının ötesine geçmelidir. Uç noktalarınız, kuruluşunuzdaki en zayıf bağlantılarınızdır ve genellikle uç nokta güvenliğine ayrılmış BT bütçesinin yalnızca küçük bir yüzdesiyle büyük bir saldırı vektörü olarak gözden kaçırılır. Uç nokta ihlali, kötü adamların cihazlarınıza ve ağınıza erişmesini sağlayarak hassas verileri sızdırma ve fidye yazılımı sağlama olanağı sağlar. Tek bir fidye yazılımının maliyeti, ticari faaliyetleriniz ve marka itibarınız için felaket olabilir. Uç noktaları koruyarak tehditlerin içeri girmesini engelleriz. Önleme, tespit, farkındalık ve müdahaleyi içeren bir strateji ile yıkıcı siber tehditleri durdurabilir ve ağlarımızı güvende tutabiliriz.

Çözüm Ortaklarımız

Bazı Diğer Çözümlerimizi İnceleyin

Açık Kaynak Çözümleri

Açık Kaynak Çözümlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin

Dış Kaynak Çözümleri

Dış Kaynak Çözümlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin

Çözümleri

Ağ Çözümlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin

Veri Merkezi ve Altyapı Çözümleri

Veri Merkezi ve Altyapı Çözümlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin

bottom of page